چگونه ابلاغیه را ببینیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فردی در اداره کار از شما شکایت کرده و ابلاغیه آن به صورت فیزیکی برایتان ارسال شده و به دستتان می‌رسد. اما از آنجایی که این برگه ابلاغیه، تمام اطلاعات را در خودش جای نمی‌دهد؛ فرد دریافت کننده باید به سامانه جامع روابط کار وارد شود تا اطلاعات تکمیلی در ارتباط با ابلاغیه در اختیارش قرار بگیرد. در ادامه مقاله قصد داریم این فرایند چند مرحله‌ای را در اختیار شما قرار دهیم.

پیگیری کد ابلاغیه اداره کار

اگر فردی از شما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکایت کرده باشد شما را خوانده دعوا به حساب می‌آورند سپس یک برگه با عنوان ابلاغیه برای شما ارسال می‌شود. سمت راست بالای برگه یک کد با عنوان کد ابلاغیه وجود دارد. سمت چپ برگه نیز یک بارکد به چشم می‌خورد. این بارکد را می‌توانید از طریق برنامه بارکد خوان تلفن همراه باز کرده تا اطلاعات آن در اختیار شما قرار بگیرد. البته نمی‌توان انتظار نمایش اطلاعات زیادی از طریق این کد داشت. بارکد فقط نام خواهان دعوا، خواسته او و آدرس اداره کار مربوطه را برای شما به نمایش درمی‌آورد. برای آن که از جزئیات بیشتری مانند فرد شکایت کننده، علت شکایت و زمان تشکیل جلسه رسیدگی در اداره کار اطلاع پیدا کنید باید وارد کارتابل سامانه جامع روابط کار شوید. برای ورود به این قسمت کلیک کنید.

راهنمایی برای مشاهده ابلاغیه

 

 

لازم است بدانید که برای ثبت نام سامانه جامع روابط کار باید ابتدا مرحله احراز هویت را انجام دهید. برای این مرحله باید مدارک هویتی خود را به دفاتر پیشخوان دولت ببرید و از آنها درخواست کنید تا احراز هویت را برای شما انجام دهند. سپس نام کاربری و رمز عبور برای شما پیامک می‌شود. نام کاربری و رمز عبور برای سامانه شکایت اداره کار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مدارک لازم برای ثبت نام سامانه اداره کار

در مرحله احراز هویت برای کارفرما مدارکی مانند: کد کارگاه تأمین اجتماع، کارت ملی و غیره مورد نیاز است. همچنین می‌توانید در مقاله آموزش سامانه جامع روابط کار اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

راهنمایی برای مشاهده ابلاغیه

نحوه مشاهده دعوت نامه جلسه رسیدگی اداره کار

با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه جامع اداره کار شوید. در اینجا باید روی گزینه واحد خدمات کلیک کنید. سپس روی نمایش پنجره واحد خدمات بزنید تا با زدن کد ابلاغیه اطلاعات کامل آن را ببینید. اگر در مشاهده ابلاغیه جدید یا مشاهده ابلاغیه‌های قبلی به مشکل برخوردید می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید. برای تماس با ما کلیک کنید.

سخن اخر

در این مقاله اطلاعاتی راجع به مشاهده ابلاغیه اداره کار در اختیارتان قرار دادیم تا بتوانید مراحل انجام این کار را به درستی انجام دهید. عده زیادی از افراد هنگام دریافت برگه ابلاغیه علامت سؤال بزرگی در ذهنشان به وجود می‌آید. برخی از افراد نیز نگران می‌شوند. در هر صورت باید ابلاغیه‌ها را باز کنید. هیچ ترس و نگرانی در ارتباط با آنها وجود ندارد. ما در کنارتان هستیم تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهیم.